Історія села Супротивна Балка

Супротивна Балка-село Новосанжарського району Полтавської області, центр сільської ради, якій підпорядковані села Пасічне і Кальницьке. Розташоване на заході району за 19 кілометрів  від районного центру. Рельєф-горбиста рівнина порізана ярами та балками, які утворилися внаслідок відступу льодовика близько 13000 років тому. У нашому краю видобуквають: нафту, природний газ, глину, торф. Клімат помірно континентальний.

У 1900 році вперше застосована назва Супротивна Балка. Назва села походить від того, що воно розкинулось по обох берегах річки, що тече супроти сходу сонця, по балці.

На початку свого існування село входило до Полтавської губернії, Кобеляцького повіту, Волчерічецької волості. Історія Супротивної Балки починається з хутора Кущинські. Засновником хутора був якийсь чоловік на приізвище Кущинський, який шукаючи вільних земель поселився тут. За даними перепису 1887 року поряд із хутором Кущинсьий вже називаються хутори:Сепіті, Білоконі, Охріменки, Іванюки, Гужви, Кальницькі…

Такі численні хутори з’явилися завдяки тому, що із сусідніх сіл хуторів, немаючи землі, переселялися люди, тікали від панського гніту, адже села Бечеве, Гольманівка, Попове були панськими, а наші хутори козацькими, тобто вільними. Відсутність системності у сучасних вулицях є підтверженням самовільного поселення у місцях найбільш зручних для проживання. Пізніше доля цих хуторів склалася не досить вдало. Значно обмежено було можливості селян у користуванні присадибними ділянками. Тому виконуючи рішення партійного Пленуму протягом 1939-1940 років із  Горян, Пекельних Гужвів, та інших проводилося переселення селян у Супротивну Балку. Це потребувало значних матеріальних  і фінансових затрат, так як на новому місці потрібно було збудувати хати та господарські споруди. Від того часу Супротивна Балка стала цілісним селом, а хутори згадуються людьми тільки за звичкою.

На території сільської ради розташовані Супротивнобалківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, два сільських клуби в с.Супротивна Балка та Пасічне, Супротивнобалківська сільська бібліотека, Супротивнобалківський та Пасічнівський фельдшерсько-акушерські пункти, три магазини в селі Супротивна Балка, один магазин в селі Пасічне.

Найбільшим землекористувачем на території сільської ради є ТОВ АФ «Добробут».

На території сільської ради народилися і виросли відомі та шановані люди-це історик, державний діяч України Руслан Пиріг, літератор Володимир Степанович Мирний, скульптор Павло Феодосійович Кальницький. Їх імена відомі не тільки в Україні, а й далеко за її межами.